Květen 2013

Funkyzeit ... (Alt-J (∆) -> Taro)

25. května 2013 v 13:19 "kápla jsem na to"
Šílenosti posledních měsíců by stačily na celou knihu. Jen posledních pár dní by stačilo na celou kapitolu :D.
Tento týden mi odjely Luc s Mišákem z intru. Bude se mi po těch děvkách a především po nocích s Miš, tolik stýskat. Příští rok mě ta maturita taky čeká. Ale věřim že to zvládnu. Zvládli to i větší blbci. Tak proč né já?! ... Na intru jsem se, po úterním odjezdu holek, pustila do úklidu a probírky bordela z pokoje co už skladuju dobrý tři roky. Letos na nás totiž hoily bobek a musíme si veškerý věci odvézt domů. To bych za 4 týdny nezvládla. naštěstí mě zachránil Japanofil, který mi uvolnil malý místečko ve sklepě na moje krámy :D co bych si stejně musela v září dovézt zpátky. (Děkuju.)

Míše se začalo tesknit docela brzo (neříkám že mě ne :D) a tak jsme si dali v pátek scuka ve Vyškově, kdy jsme jeli na brno zavést její sestru na vlka do Třebíča - chaos. ... Děva si udělala nákup v humusáckým meku a já ji pak zatáhla do mojí svatyně - k Páji do Skety.-nad Sketou je teď nový Vinyl shop - úžasný ^^. před nedávnem jsem tam potkala muže s tričkem Nine Inch Nails. Zprvu nechápal co po něm chcu :D ale když si všiml, že mám taky NIN tričko, tak se usmál a dal do řeči. Mám dojem že to byl už třetí člověk s trikem NiN co jsem potkala. (už mám nakontě i 4. z přebalem The Slip).
Pájuš měla zkrácenou službu a tak jsme vyšly dřív. Mišák zřejmě spokojená, vytáhla si svýho meka (schovanýho před Pájou) a šly jsme k Čurákovi a do Bontonlandu. Prohrabala jsem kvanta hudby, zasmála se nad buznodémonama československa 90-tých let, s Miš prohrabala trička a dokonce udělala i nákup. Sunshine - Moonshower and Razorblades (2005). Ta diva to album totiž ještě neslyšela! Tak jsem jí ho hned strčila do ruky, ať si ho doma poslechne :D Však si pro něj ke konci roku přijedu. Jsme domluvený, že týden před prázdinama (končím dřív) u ní budu pár dní bylet. Bude mít vybydlený barák (Babča s dědou jezdí po dovolené) a tak budem rebelit a lesbit! Už se toho nemůžu dočkat.
Po bontonlandu, jsme razily směr Vaňkovka. Venku byla pěkná kosa, tak jsme chtěly trochu zahřát. Jak na sviňu jsem udělala další nákup a vybrala si další černý kalhoty. Mám z nich ohromnou radost. Zdály se malý, ale nakonec sednou úplně parádně. :D Budu Miše muset ještě poděkovat, že mě na ně ukecala. Potvora. Nesnáším nakupování, tak snad mi chvílu vydrží.

Po srdceryvným loučení :D na vlakáču (nejradši bych ju nepustila), sedím v buse a cestou domů telepatím se svou kytkou (Koala). Chudince sem ráno nalomila lístek a už jí tam tak plandal, že jsem jí ho musela utrhnout. Byl docela přerostlý, takže by se mi beztak povedlo ho zlomit po cestě (Měla jsem ji celý den v zadní kapse batohu - správnej křovák z Vepřova :D) , ale i tak mě to mrzelo. Vůbec se jí to nelíbilo. Ale myslím si, že už se na mě za to nezlobí.

Míša uvažuje o bydlení v Brně, a trochu mě (a především já sama sebe) přesvědčuje o tom, že bych tu vejšku zkusit mohla. Včerejší pátrání po vysoké škole, bylo kupodivu úspěšné :D Našla jsem si na VFU obor Ochranu zvířat a welfare. Kdyby mi to vyšlo a já se na školu dostala. věřím v to, že by mě obor bavil. Je na něm parádní to, že člověk může dělat PRO zvířata a né SE zvířaty. Pro mě je důležitý dělat něco pro přírodu a ten život v ní. Kdybych šla na nějakýho zootechnika, pochybuju, že by mě to naplňovalo. .. Teď co jsem na tý vepřostřední - ala sereme na vás. (ale však mi na ně taky. naše chyba), je ze mě spíš podprůměrný zemědělec jak ochranář. I přesto, že su víc než naštvaná za to jak s náma vymetli, tak mi škola i spoustu dala. Jsem v jistých věcech uvědomělejší, citlivější. Vím jak to v tom našem zemědělsky odlidštěným věku chodí a jsem za to ráda.


FUNKYZEIT MIT ...
Dnes ráno byly bomby :D Tata včera došel-nedošel domů naprosto na šrot :D Ráno zjistil, že nemá peněženku a tak z něj vylezlo, že byl tak nažranej, že skončil u sousedů naproti ve sjezdu do garáže v zarostlým křovisku. Sranda je, že sousedi hned nad těmi vraty mají ložnici a prosklený balkon :DDD ... Tata tedy šel hledat peněženku k sousedům. Dívala jsem se na něj jak zklamaně odchází s prázdnou zpátky domů. Když přišel do kuchyně, rudý v obličeji, že prý promočená peněženka i se zapalovačem byla ve schránce na poštu. :DDD Mlátil se hlavou o zem a koukal z okna, že už z baráku nevyleze :D Sousedi ho včera rozhoně museli všimnout :D a beztak ho i pozorovali. prase jedno :D No dobře potrolil. Je tak krásný se tomu smát, když se vám to neděje :DDD
Máme vůbec funky rodinu. Dneska se mi do rukou dostal i mamin papír o nesvépravnosti :DDD takové srandy co tam ti doktoři o ní psali. :DDD (... no dobře. kdyby si to přečetl někdo jiný, tak nás bude asi litovat a přinese nám borůvkový koláč. ale proč :D). Z toho poučení: Nezkejsnout doma. Neudělat si čtyry děcka a hnít doma dvacet let bez práce. Budu věřit v to, že to není dědičný. To mě jinak odstřelte. (!!!!!)
Nebo můj bratr (starší). Není to tak dlouho, co jel na nějaký hobití sraz. Jako správný hobit chtěl mít pořádně chlupatý nohy. A tak tata oholil mýmu mladšímu bratru vlasy, aby si je ten starší mohl nalepit na nohy -_- .. jojo . proč ne :DDD


...
Minulý týden jsem absolvovala praxi na odchovech Rodičovských chovů brojlera Ross 308. Už jsem toho sepsala a navykládala tolik, že to nechám na příští článek, až trochu vychladnu (i s mým časosběrem fotek za poslední měsíce). Snad jen ve zkratce.: Děsivá míra zmechanizovanosti a tim i odlidštěný přístup k živému tvoru. Dnešní užitkové chovy (NEJEN) drůbeže, nejsou nic víc než TOVÁRNY NA MASO, kde se neklade důraz na to že se jedná o živého myslícího a cítícího tvora, ke kterému by jsme se podle toho (co pro nás dělá) měli chovat.
To co jsme dopustili, aby se na těchto zvížatech dělo je znepokojující. lidská zhovadilost nezná mezí. kapitalismus, materialismus, odlidštění... .

"Nakupování je politika. Hlasuješ pokaždé když nakupuješ."

Bono Vox.

Tenhle výrok by si měl vzít každý k srdci. Můžeme změnit svět i přesto, že to těm nahoře bude proti srti. všechno je v nás. Brzdí nás jen naše zabedněnost, kterou v nás pěstují.


Lidem by se mělo dávat na povědomí, učit děcka už od školek, co všechno pro nás příroda a vše živé v ní dělá. Skutečnosti světa jsou žalostné.

začínám u toho usínat :D Tak ve zkratce. od 3. do 7. června bych měla mít praxi v Hostětíně. Sem tak natěšená! Už jsem o téhle vilidž načetla tolik. Ani by mě nenapalo, že se tam takhle dostanu ^^. Po praxi na drůbežárce si musím sehnat ještě jednu týdenní praxi. Pokud mi to výjde, tak bych ji absolvovala v zoo. .. budu se modlit :D Přinejhoršim si vymyslim něco jinýho a nebo se po třech letech stavim k Marti do Podolí ke koníkům. Uvidím. Nejraši bych si však našla nějakou brigádu. Tu prázdninovou nudu s takovou nepřežiju.


Dělámě si pěknou reklamu. Korejci jedou!


Můj dnešní sen ... (psaný Miš)
Mě se zas zdálo, že nám z intru mizely lidi. Nikdo si toho nějak zvlášť nevšiml, že je půlka intru vylidněná. Jenou jsi za mnou takhle došla, chytla za ruku a řekla "Pojď.". Ten intr vypadal úplně jinak, než jako ho máme ve Vepřově. Držela jsi mě za ruku a táhla si mě kamsi do pokoje, kde se skladňovaly matrace. Věřila jsem ti. Otevřelas balkon ze kterýho svítilo oslňující bílé světlo. Šla jsem s tebou. Mlčela jsi. Najednou jsme se objevily v prázdné podkrovní místnosti starého domu. Ten pokoj měl zelené tapety a všude na zemi ležely matrace, byla jimi vystlaná. Připlížila jsi se ke dvěřím (bez dvěří) do druhé místnosti, kde byli všichni ti unesení (konkrétně si pamatuju jen Luc a Hanáka). Teď sem si uvědomila, kam všichni zmizli. Pořád jsi mlčela. Z druhé místnosti (za tou s "obětma") se ozývala hra - už nevím jestli na piáno nebo flétnu. Využila jsi příležitosti, kdy byl pachatel zaměstnaný a všechny si vyhnala ven. ... Bylo zvláštní, že to nikoho nějak zvlášť psychicky nepostihlo, odcházeli docela (řekla bych i) spokojení. Jen Luc byla nasraná :DDD
Vrátily jsme se na intr. ale srašně divnou cestou :D Bylo to přes pastvu plnou krav. Už nevím jak, ale povedlo se mi toho muže ,co všechny ty lidi držel, sledovat pomocí mobilu. Měla jsem strach z toho že mě taky uvidí. tak jsem si zakrývala "webku". Pozorovala jsem co dělá. Byl docela mladý. žil v tom podkroví (nebyly tam žádný schody ven z domu) spolu s nějakou malou černovlasou holkou o kterou se staral. Fascinoval mě. Mluvil se mnou. Ale já měla pořád strach jestli to není jen hra, nebo jestli je to opravdu dobrý člověk. Teď vím že to byl dobrý člověk. ... Úžasný
Únosce-neúnosce. S čistým srdem. Dobrý neúmyslem.

Alt-J (∆) - Taro