Říjen 2016

milovat

18. října 2016 v 22:46 2016bART
sedět v trolejbusu. pach moče. Ta stařenka s pisklavým chřaplákem sedící zády ke mě sežrala všechen rozum světa. a určitě zrovna ona by s nadhledem TV hovna zvládla vyřešit problémy s imigranty a evropskou politiku, jen kdyby se jí dostalo příležitosti.... Vášnivé lamentování... V tu chvíli koukám na ty prorezavělé stromy, listí, kterému se ještě nechce ze stromů. vršit se do peřin.... napadá mě, co by na to řekl pravěký člověk. proč ubíjíme náš potenciál milovat. proč necháme ubíjet náš potenciál milovat. proč lidi ztrácí cítění přírody... teď se mi vybavil jeden český spisovatel-myslivec, Drda? člověk který mě učaroval svou láskou k přírodě, svým cítěním, schopnosti vnímat. a i přesto, že na dnešní poměry, se jednalo o člověka velmi senzitivniho, tak sám o sobě věděl, že je v porovnání od svých předchůdců jak tupé krabicovaté poleno.
Proč se řeší jen hlouposti a ne podstata, krása života. Kavárenských řečí bylo tolik, pořád se opakují. neodpovídám. zrazuji od konverzací, které končí vždy stejně.

Miluji.

Ikdyž,..
nemiluji toho starého infekčního dědulu co smrdí hůř než náš dědek a tisíc dormitárií dohromady. Nějak se mi ho povedlo za poslední týden, dva potkat už dvakrát. Dnes jsem ho nemusela ani vidět, Jeho specifický hnilobný puch ho dokáže determinovat i poslepu. utekla jsem do vedlejší šaliny.
MHD je vůbec místo, které často hýbe žlučí, bolí z něj hlava, ty pavůně. I přes to jak se prvním pohledem jeví uděsnou, občas si jí i užívám. místo setkávání. pár donucených minut sdílet prostor s lidmi, člověčinou, všehochutí.....Pozorovat, naslouchat.
Kéž by víc lidí umělo být šťastnými.


... Pepa Ryba dostal nový domov. Už se v něm od včerejška hezky zabydlel. dělá mi radost, že se mu nový bejváček líbí :D jen ještě musím poshánět nějaké umělé rostlinky, ve slané vodě mi hold nic nepřežije :/


písnička je zas taková nevhodná. ale už v sobotu jsou The Cure! a já ji mám tak ráda