Únor 2017

Survival s velkým Z

28. února 2017 v 22:02 2017bART
ztracená.

dnešek mě jen utvrdil v tom, že se svou situací musím už opravdu něco dělat.
zase jsem se nechala zlámat a vyspala se s ex. chybí mi pravidelný sex. udělala jsem se dřív než na mě sáhnul. .. už dlouho jsem neměla takový samovolný orgasmus. zvláštní...
ale odráží to fakt, že mi už bez pravidelného sexu šibe. viz to útrpné zkouškové.
zkouškové bez sexu je jako vydat se do pouště bez vody.
bolí to.

na druhou stranu se děsím dalšího potencionálního vztahu. na nedostatek toho čemu babička říká "nápadníci" rozhodně netrpím. mým problémem se ukázal zdánlivě nenáročný požadavek. a to ten, že to má být někdo, kdo umí mít radost z drobností, zdánlivě všedních věcí. ... všichni selhávají právě v tomto aspektu. jako by se lidi neuměli radovat, nezjištně milovat. ... on to není nijak striktní požadavek. ale spíš se děsím toho, že když půjdu do někoho, kdo se neumí pořádně radovat, že to bude stahovat i mě. Pohled na bytí, žití. ...
budiž. dejme tomu že se stane. ale ta poslední věc. věc co mě děsí nejvíc je možnost, že si najdu partnera s malým "p", bude to parádní vztah, a pak potkám pártnera s velkým "P" ... velkým "P" rozuměno člověka, u kterého vidím potenciál budoucnosti (a není důležité jestli by měl vztah délku trvání jednoho měsíce, či padesáti let) ... na druhou stranu "p" bych se nevzdala, pokud by vše klapalo. vlastně vzorovým příkladem byl i lukáš. neumím být děvka. nechci být děvka. miluju s velkým "M". nic není zadarmo.
malé "p" neznamená méně štěstí. spíš menší vnitřní progres.
čekat nebo dát šanci?

tohle není potencionální vztah. spíš důkaz mojí zoufalosti. nejsem nymfa. ... ale jednou(dvakrát) týdně je pro mě tak málo. ... viz ta samovolná příhoda výše nebo... Včera jsem neměla před prací (začínala o pulnoci) do čeho píchnout a zašla s mým kamarádem (spolusdílejícím kancl) opravovat písemky v kavárně. dala jsem si jeden svařák. opiju se z ničeho. a když se opiju, tak jsem k neudržení (především pokud mám sníženou prahovou hodnotu). byla zábava opravovat ty biologické žgryndy gympláčků. zlatá hnojka... no jeli jsme pak k nám, pač jsem j. slíbila půjčit terárko pro gekončíka. ... Paneboha!!! ... nešla bych do něj ne že by nebyl přitažlivý. má příjemný hudební vkus. avšak neumí si užívat života, vypouštět... PANEBOHA!!! Jak ten mi v tom autě voněl! Až to zbůsobovalo bolest.
Chudák.

hlava mi už dnes vynechává. v tuto chvíli mám na kontě 39 hodin bez spánku. ... podobně jako minulý týden. ... prý jsem zhubla. to není dobré. ale váhu mi zabavila ivanka, takže nereguluji.
mám problém i s rozvrhem. nemůžu si vybrat, co si nechat zapsané a co ne. dostala jsem se na MU k finálnímu počtu kreditů. a to: 56... když se k tomu započte ta třicítka z VFU = vražda. ... jsem zvědavá jak po tomhle semestru budu vypadat. ale jestli zvládnu tohle, tak pak i jadernou válku. bude ze mě šváb. ... do toho paleo. ... když mě to tak moc baví :D .. ale zas nemůžu mít všechno. obzvláště ne na úkor sebe samé - fyzicky.


Odpoledne jsem navštivila přednášku (VFU) o regulaci zbraní evropskou unií. dorazilo nás šest. vzala jsem lukáše. kvalita nad kvantitou. sice jsem byla celý den malátná a v polospánku, ale tahle přednáška s průběžnou diskuzí v "rodinném kruhu" nenechala chladným. ... nepatřím zrovna ve vzdělance, co se týče evropského a republikového bordelu. držím si tak nějak odstup. asi by to bylo na dlouho vypisovat, proč a jak. odůvodnit svoji nezodpovědnou negramotnost. ... ona je to jedna taková deprese s názvem EU (a nejen EU) a to jak věci fungují. jak se masírují masy. rozhodnutí negramotných. olig. ... ono snad jedinou "útěchu" nacházím v tom, že tyhle sračky se táhnou lidstvem od nepaměti. je to jak střídání glaciálu a interglaciálu. a člověk ještě není (a bůhví jestli ještě vůbec někdy může) na takové úrovni, aby mohl existovat ve smíru. ...

Když si představím planetu Zemi z pohledu politického rozdělení, nynějšího uspořádání zemí, ... .
Představuji si přenesený makro model kolektivizace. ... ten si myslím tohle všechno dobře vystihuje.

kdo chce moc. nemívá nic

ale jsem negramotná. je mi hloupé o tom mluvit bez dialogu se zasvěceným.
plodný den.
39 hodin.

3 kredity

15. února 2017 v 22:38 2017bART
mám naprosto nejúžasnější a nejvíc prostě super sorry jako školu :D
ono některé věci nejde vykřičet do nesmazatelna. kdyby šlo jen o mě tak proč ne. ale musím mít zodpovědnost vůči ostatním (když už nemám ten svůj vlastní pud sebezáchovy).

Ve čtvrtek mi ten nejzlatější bez mrknutí a zeptání sehnal houby do polívky od babičky. Potřebovala jsem herbářovou položku, ale jaksi jsem na ni během podzimu zapomněla a teď už tak trochu nic neroste. a i kdyby, tak za těch pár dní mi ten tvrdý a těžce vydolovaný choroš ze zmrzlého pařezu neproschne. Děkuji Kubo :) ... Bohužel to nebylo dostačující a byla jsem přes víkend nucena shánět houby dál. Sehnala jsem Kouzelnou houbu (DÍKY KOČIČKO!). A jelikož jsme seriózní ústav a já měla veškeré podklady a důvěryhodné informace, tak jsem dostala v pondělí zápočet. oujé :D


Vůbec to bylo teď příjemných pár dní. V pátek jsem se domlouvala s Juanitou, že zajdeme na koncert jednoho milého. Povedlo se mi přesvědčit i Soňu ať jde s námi. A Soňa zas přesvědčila mě, ať s ní jdu před koncertem na trapézové vystoupení (Eleanor). Nelituji ničeho :D To co ta slečna předvedla, na mě zanechalo dojmy, na které neznám slova. ... víc takových prožitků. ... Děkuji. ... Po trapézovém sóle jsme jeli rovnou na milého. Konečně někdo, kdo se nebojí češtiny, úžasný. Jen hromada neuctivých kníračů všude. Zasloužil by si více pozornosti. Asi z tama neodcházel zrovna nadšený. Soňa znala barmana a přemluvili jsme ji, ať taky zahraje. Poprvé co jsem ji slyšela na živo. padala mi huba. Jen ironií pro milého, že ač jsme platili vstupné na něj, tak Soňa sklidila dvakrát takový aplaus co on.
Ujel mi poslední bus. prakticky před nosem. noc jsem trávila v lampu a ráno k Lucce :D Díky Luci za pěkný konec zkouškového. Teď už se zase mučím ve škole :D
Dovezla jsem si mnohonožku (Archispirostreptus gigas). Sice jsme ten hmyz v zoo měli jíst, ale nad takovou kráskou jsem vždycky slintala. Amálka.
Zkouším jak se jí bude líbit bydlení s Karlem. zatím to vypadá dobře.


´Dostala jsem fotku.
Je to jak s vinyly. člověk může fyzicky držet hudbu.
s vyvolanou fotkou může fyzicky držet okamžik.
poslední takovou fotku mám snad jako malý špunt, kdy jsem svým kodakem fotila moje milovaný slepice na dvorku.

hvězdnatka prostřední... nezodpovědnost k (prostočlověčí) realitě

10. února 2017 v 12:35 2017bART
po dlouhé době zase ve škole. dohánění mykologických restů :D ... jak já miluju ty školní mikroskopy. To je radost s nimi pracovat. Samozřejmě na MU. VFU ma výbavu jak z hračkářství :D Divím se, že ty mikroskopy nemají z plastu :Dvítej do světa nejistot a lásky.
... tu nejistotu není hned nutno chápat nějako nativně.
prostě jen žít bez mantinelů.
s nezodpovedností k realitě.
to slovo realita... možná bude špatně chápáno. on každý má svou pravdu. je subjektivní. jak pravda, tak realita.

často mlčím a poslouchám. nesděluji názor pokud to není nutné. a už vůbec nevnucuji. byť si myslím že moje pravda je ta správná pravda. ona i když to bude ta nejpravdovatější pravda. tak na všechno nejde odpovědět. jde to někam hlouběji. hlouběji do člověka. občas by se to dalo přirovnat k měnění a pretvareni prvopodstaty. i když to slovo zní hlouběji než ve skutečnosti je.

starého kozla novým kouskům nenaučí.


jdu plavat!
ať je ze mě silný statný chlap!

Depression for begginers.
Je to děs. omlouvám se :DD
mě je jinak opravdu krásně.
ale doprovázelo mě během učení ve zkouškovém.

asi mi chybí dostatek sebelásky ...

4. února 2017 v 19:51 2017bART
... páč ač jsem tvrdila, jak si letní semestr udělám pohodový, ideálně pětadvacetikreditový, tak...
tak se mi to nedaří :D ... jen na MUNI to vypadá na cca 60 kreditů. Plus k tomu ještě 30 kreda na VFU. .. to je jak tři semestry v jednom. S takovou bych tímto tempem zvládla bakaláře za jeden rok Já se asi vážně nemám ráda. Ale když já si nikdy nemůžu vybrat. Ono je tolik úžasných masthev předmětů. Nechápu, proč se ti moji spolužáci tak striktně drží té třicítky. Ta škola není za trest :D
Ale je pravda, že funguje jako odtučňovací tábor. Člověk se nezastaví. ... postavit na tom byznys :D
_ ________ ___ __ _

Mám myšlenky pořád všude, jen né nad učením. Vůbec bych se nedivila, kdybych na poslední zkoušce z Ekologie vyletěla. Nezvládla jsem za celý dlouhý den přečíst ani nicotných třicet stran ze skript.
Přemýšlím, nad tím, jak by vypadala moje svatba s Lui. Ona je ta myšlenka taková příjemná, jelikož L. by to nebrala tak upjatě. ... Když jsem obsluhovala na svatbách, líbily se mi ... dlouho vypisovat. Až bych se nebránila se jednou za čas vdát, už jen kvůli té zábavě, příjemným jakopovinnostem. Rozvést se člověk může kdykoliv. A být Partnery a vzít se, jsou dvě různé věci. ... Nevím proč, ale od té doby co s tou ideou přišel. Nikdy jsem v myšlenkách při tom aktu nebyla oblečená. Ať už za přítomnosti davů nebo úplně sami. Nikdy nemáme boty. Jsme nazí.

Protože nazí jsme všichni stejní. A nazí jsme si rovni.
Nazí jsme krásní.

"Dokud nás rozmar nerozdělí."10 kilo

3. února 2017 v 22:46 2017bART
♀V.: "Kdybych přibrala deset kilo, nikdo by si o mě ani kolo neopřel."
♂L.: "Jo, to neopřel."

Je zábavné, co dělá okatá krása. Nejsem fyzicky nikterak zázračně povedený člověk. Moji rodiče mě dělali po tmě. Ale jestli něco jsem, tak hubená. A světe div se, ono to asi stačí. ... A když vám tohle upřímně ještě dotvrdí člověk, se kterým jste strávili dva příjemné roky. .. Je to smutný. Ale je to tak.
Já tu svoji postavu vlastně nikdy neřešila, do doby než mě začal nepřímo nutit Lukáš.
Asi nemůžu být stoprocentně objektivní. Ale příjde mi, že tím jak jsem drobná, tak ke mě má spousta lidí (hlavně ta samčí část) ochranářské sklony. Ono je to určitě i tím, že jsem holka.
Občas mě to štve. :D
Občas mě to těší. :D

Začala jsem chodit na bazén. Je to perfektní. doufám, že mi to pomůže zpevnit záda. Mám v plánu chodit třikrát do týdne, snad to bude mít efekt.

Není to tak dlouho co jsem vážně uvažovala nad tím být milenkou. maitressou. ... ale ne. nepůjde to. jen ať zajdu pěkně potrápí jeho domina.
mluvila jsem o tom s Adélkou (taky kdysi zapletena do vztahů těch pořízků). bylo to s ní moc fajn :) je šťastná. mluvila jsem s ní o tom jak to mám. vypila svoje předražený latté s medem. ... a další den tomu bylo úplně jinak. ... no a za další dva dny tomu bylo úplně úplně úplně jinak. ... mluvim v hádánkách. vím proč :D
mám trochu strach. nikdy jsem nebyla vystříkaná fanatička do sexy zpěváka. nikdy jsem netoužila osobně potkat někoho, koho obdivuji. ... ze strachu. .. ze strachu, že si buď zkazím iluze nebo že něco pokazím. že to bude setkání, které nebude příjemné. bude zapomenuto nebo bude chtít být zapomenuto.
stejný strach mám pak v případě lidí, kteří jsou mi velmi sympatičtí. nebo alespoň jistý druh velmi sympatických lidí. Nevím jak ho specifikovat.


Nikdy jsem se něžně nemilovala (tebe Mišo nepočitám :D). Né že by mi to vadilo. Jen mám strach, že to neumím.
Jsem malý prasátko.

Měla bych se učit. Ale je to hrabárna. Slušný vysokoškolák už má mít měsíc volno, sakra. Ale vojny se nevzdám. Baví mě to. Jen bych potřebovala na chvíli oddechnout a dělat něco jiného, než drtit biopoklady do hlavy. Už mi to nejde. Ale musím se poplácat. VFU mám už komplet a na MUNI zbývá jen jedna zkouška. Zatím jsem každou zkoušku dala na poprvé. Kéž tak budou probíhat i další semestry. Zatím to vypadá na mordor :D