Květen 2017

Hektor

23. května 2017 v 22:24 2017bART
tenhle hektický život, co jsem si na následujících pár let vybrala, je nezdravý a obohacující zároveň. Dělám to, co chci a co mě baví. Těší mě tohle šlechtění.... jen času na mě samou, na mou esenci, je úzkostně pomálu... avšak snažím se nekrabicovatět. uvolnit. činit tak, abych se neodcizila všehoucnu...občas je to v tom stresu, shonu a nestíhání těžké. ale všechno jde když člověk opravdu chce.
všechno.
a život je jen jeden. teď a tady.

ja vím, že bych měla, chci a bytostně ''musim''... nesobeckou nenasytností ochutnat existenci.


po zkouškovém musím vypnout. na chvíli vypnout. zas a znovu si připomínat, opěvovat podstatu.

uvězněn

18. května 2017 v 18:57 2017bART
hilfe. vesmír se mi nejspíš snaží naznačit, že bych měla přestat s přežíráním. jinak si totiž nedovedu vysvětlit, proč mi ožralej dědek už přes hodinu a půl blokuje pokoj. Chci svoje kakao :( ... doufám že co nejdříve někdo dojde a odtáhne ho pryč. drunk science. kakao.

mám odvařený mozek. grampozitivní Staphylococcus aureus mi dnes vybojoval poslední zápočet z mikrobiologie. nevydezinfikovala jsem si po cvičení ruce. rebel! ...proč jen zápočtové týdny tolik bolí. 246/1992...moc. tenhle je už naštěstí téměř za mnou, hurá do zkouškového! 208/2004
zombieland
zombie
rudé oči. minulý čtvrtek jsme před kampusem se spolužáky vysomrovali šest krabic plných kitkat. obličej mám olezlý ještě teď.
kaše v hlavě.

konečně! kakao zpřístupněno!

láska je cesta i cíl

7. května 2017 v 15:11 2017bART
kéž by tohle nejniterněji věděl, cítil a žil i Lukáš. Přála bych mu to. Moc. ... Jediné v čem jsme si kdy opravdu rozuměli byl sex. Ale v tom nejpodstatnějším ... dva světy. Nedovedu si představit žití s jeho hodnotami. Člověk s nimi nemůže být njikdy doopravdy šťastný, smířený a spokojený. ... Mám v sobě kus hipíka. Zásadní část mě samé.

Láska je cesta i cíl. A před pár hodinami mě opustil Pepa. Už si plave v brakických šnekuhojných vodách. Nenapadlo by mě, že mě může tak moc vzít smrt malé rybičky. Že můžu plakat pro něco, co lidi bez emocí splachují do záchodů. Pepíku, rozdal jsi tolik lásky. Snad se na mě nebudeš zlobit, že jsem tě nespláchla do záchodu - věř mi, nelíbilo se ti tam. A tak ležíš vzadu v zahradě. Pod šeříkem, který jsem jako malé dítě sama nevědomě zasadila a kde leží, odpočívají ... moje největší lásky. ... Patříš mezi mé největší lásky a patřit budeš až do konce věků. Mrzí mě, že jsem nebyla doma, že jsem měla školní výjezd, že jsem ti němohla pomoci, když ti bylo nejhůře. Ale snad ten rok u mě stál aspoň trochu za to. Že byl lepší, než kdybych tě tehdá neubránila před pitvou na parazitologii. Miluji tě. Douglas Dare - Doublethink


biologické okénko:
Člověk má v sobě desetkrát víc bakterií něž tělních buněk. ... takže mám deset čistě bakteriálních paralelních já.

Čtvrtek a pátek jsem se účastnila výjezdu do různých chovů skotu, prasat a drůbeže. Odchovnu prasat jsem navštívila vůbec poprvé. Lidi jsou zrůdy. Je děsivý, co všechno schvalují zákony. A jak jsou lidi slepí z reklam. Studuji ochranu zvířat, ale tahleta zvířata nemají ani právně zajištěný důstojný život. Natož pak morálně. Ty zvěrstva co se dějí, ty zákonem přijatelný sračky. Kdokoliv by takhle viděl zacházet byť jen se psem. Hned by se bouřilo a lynčovalo. ... Nenávidím tady to dělení na "lepší" a "horší" zvířata. To je jak zku*vený rasismus.
Poprvé jsem taky viděla na vlastní oči to, v čem žijí slepice na vejce z klecových chovů. Co mě znechutilo, .... V drůbežárně měli i chov křepelek na vejce. Slepice už mají "trochu" upravené zákony na podmínky žití. On to není žádný zázrak, ale jde o princip. Křepelky totiž žily v daleko větších sra*kách. Padesát křepelek na méně jak jednom metru čtverečním. Cca sedmdesátitýdenní zvířata byla z poloviny prakticky bez peří, některé zcela holá. Mačkají se jedna na druhou na drátěném roštu, ozobávají se přerostlými zobáky, některé mají ošklivě zanícené oči, až připomínají nějakou přešlechtěnou zlatou rybku. ... doprdele.
Ono to bolí, když tady ty malý tvorečky člověk kdysi mýval na zahradě a dával jim tolik lásky. Mazlil si je od malých jednodenních kuřátek. ... a pak tyhle tisícové haly hnisu, sraček, bolesti, utrpení,... továrny. zasraný továrny.

Vím, že upadat do deprese není cesta. Jediná cesta je být lepší člověk. A předat lásku, poselství druhým.


biologické okénko:
Každý desátý pár tučňáků je homosexuální.


na pastvě me fascinovaly tyhlety prapodivné zlaté mouchy s chlupatým zadečkem. Všechny se hromadně pářily na kravských lejnech. Těžká romantika. Muší swingers party.

Pepíku bolíš.
Miluji tě.
Miluju.